Reklamní sdělení
Jackob Sochyzkovu.cz https://www.sochyzkovu.czVýroba na zakázku i dle foto. Exkluzivní umění ČR auta-motorky-dekorace-postavy-sci-fi-zvířata
Pro Hippo - Stable Shophttps://www.prohippo.comJezdecké potřeby a krmiva v areálu Stáje Kašov
Zlatnictví Helenahttps://www.zlatnictvihelena.czprodej šperků ze zlata a stříbra,výroba na zakázku ,snubní a zásnubní prsteny, diamantové šperky

O nás 

Pokud plánujete výlet s rodinou nebo s přáteli, neváhejte a přijeďte do Bohutic. Přinášíme několik dobrých důvodů k takovému rozhodnutí.

Co můžeme v Bohuticích vidět?

Asi největší chloubou obce je Bohutická křížová cesta – soubor padesáti čtyř dřevěných soch v životní velikosti. Její expozice je umístěna ve třetím patře zámku. Je dechberoucím důkazem řemeslné zručnosti a potěší každého milovníka umění, historie a všechny, kteří se chtějí na chvíli zastavit a zamyslet se.

Na nádvoří bohutického zámku nemůžete minout bohutické zámecké sklepy. Jsou čtyři, nesou libozvučná jména a můžete si je prohlédnout nebo některé z nich dokonce pronajmout – případně jejich část.

Od zámku se vine naučná stezka Antonína Práška, která návštěvníky dovede k Lurdské jeskyni – kopii tohoto známého poutního místa. Právě toto bohutické poutní místo láká příchozí z blízka i daleka již téměř devadesát let.

Vydejte se také na druhou stranu obce, jižně, k soše sv. Michaela. Naskytne se Vám nejen nádherný výhled do kraje s dominující magickou Pálavou, ale zážitek vám zpříjemní zvuky kolem pasoucích se ovcí a koz. Pokud přijedete ve správný čas, objevíte v této lokalitě vzácné kosatce písečné.

Kdy bychom měli do Bohutic přijet?

Doba k návštěvě Bohutic je vhodná pochopitelně vždycky. Nejpříjemněji Vám u nás asi bude od jara do podzimu, kdy si budete moci naplno užít procházek po našich památkách nebo se stát přímými účastníky některé z našich akcí.